"Jaj, mégsem ezt akartam írni!"
Bizonyára már Ön is gondolta ezt...
Bár már a dokumentumok egy része digitálisan íródik, de a sokszor nyomtatás után derül ki, hogy az iraton hibásan szerepel valami. Ha kézzel írtunk egy levelet, egy feljegyzést, vagy a naplónkba írjuk a napi eseményeket, akkor is kerülhet a szövegbe olyan elírás, amit javítani szeretnénk.
Ha ceruzával írtunk, akkor nagyon egyszerű a dolgunk, mert elég egy radír, és már gyorsan folytathatjuk is a munkát. De milyen radír?
Kaphatóak újratölthető műanyag stiftek is, melyekbe vékony, henger alakú radírt lehet tölteni, és kopástól függően adagolni.
A Staedler előrukkolt egy hegyezhető ceruzával, melyet nem grafittal, hanem radírgumival töltöttek meg, így nagyon precízen tudunk vele radírozni, ráadásul a ceruza végén található ecsettel a lemorzsolódott gumidarabkákat is könnyedén eltávolíthatjuk a papírról.
De még sokáig sorolhatnám milyen sokféle radírt talál áruházunkban. Nézze meg őket! Nyomtatott szövegben radírral nem megyünk sokra. Szerencsére már régóta van megoldás erre is, hisz a hibajavítók is széles választékban elérhetőek. Van, aki a klasszikus, ecsetes változatot kedveli, és van, aki a hibajavító folyadékkal töltött tollat.
Kétségkívül a legpraktikusabbak a hibajavító rollerek. Nem kell száradási idővel számolnunk, azonnal rá lehet írni a javított felültre. Elkerülhetjük a véletlen elkenődést, és a beszáradástól se kell tartanunk. Ha nem javítani szeretne egy kisebb szöveget, hanem nagyobb terjedelmű adatot szeretne olvashatatlanná tenni, akkor erre a célra a titkosító roller a legjobb megoldás. |